View Single Post
  #264  
Vechi 01.02.2011, 11:04:50
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Flyboy, nu mai pune la inima tot ce auzi si pastreaza margaritarele pentru tine si pentru cei apropiati tie. Forumul e un loc unde deseori margaritarele sunt calcate in picioare. Oricum, citind ceea ce scrieti voi aici, cine a trebuit sa inteleaga ceva a inteles. Iar cine nu a inteles nici nu va intelege! Mergi inainte cu Dumnezeu caci El se ingrijeste de ai Lui. Si daca Iisus a fost vorbit de rau, scuipat si numit drac, asa se va intampla si cu cei ce il urmeaza. De aceea, cand trecem pe aici e bine sa ne amintim :

"Aduceți-vă aminte de cuvântul pe care vi l-am spus: Nu este sluga mai mare decât stăpânul său. Dacă M-au prigonit pe Mine, și pe voi vă vor prigoni; dacă au păzit cuvântul Meu, și pe al vostru îl vor păzi." [Ioan 15:20]

Multa binecuvantare si tie si Iulitei si multumesc lui Dumnezeu pentru pacea pe care ati gasit-o fiecare. Numai aveti grija sa o si pastrati si sa nu v-o stricati lovind unul intr-altul.

__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote