View Single Post
  #15  
Vechi 01.02.2011, 13:04:56
umila123 umila123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.01.2010
Mesaje: 72
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Da chiar, bine zis, sunt biblioteci.


Se mai dau și NT gratis, am primit unul la o mănăstire. La concursurile religioase se mai dau și cărți. Și totuși nu cred că nu se găsesc și cărți ieftine, deși nu eu le cumpăr, ca să știu bine, dar chiar și așa cred că există și cărți ieftine.

Chiar dacă editurile au un profil religios, totuși nu lucrează călugări și măicuțe, care să poată răbda de foame cu lunile. La o editură lucrează mulți angajați, care trebuie să-și primească lefurile, angajați care chiar dacă sunt bisericoși, nu pot avea atâta putere de sacrificiu, să lucreze pe gratis. Sunt femei de serviciu, șoferii care livrează cărțile la magazine, editorii, șefii și alții care nu-mi vine în minte. Oricum sunt foarte mulți angajați.
incerc o parere vis a vis de al 2 lea paragraf..intr o manastire esti chemat la masa ,ti se da un loc sa iti odihnesti trupul dupa ce,participand la slujbe il rogi si ii multumesti Domnului! uneori o maicuta,indurerat sau miscat ,vazindu te,iti cere un nume pe care sa il pomeneasca la rugaciunea neincetata! si acolo se lucreaza cu oameni este drept neplatiti,dar care impart pt ca ...in dar au luat! SI ACUM ...CUVANTUL,NU NE O FI SI EL DE FOLOS..SUFLETULUI? ma refer la cazul unei Biblii,la care un o ai curat decat mine ajunge greu sau deloc,pt ca nu are bani! eu sunt intelectuala...am net ...am biblioteci..am de toate,doar credinta nu am! dar ei????
Reply With Quote