View Single Post
  #42  
Vechi 29.06.2007, 14:10:38
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

petrurar,ai dreptate in ceea ce ai afirmat,dar si eu am dreptate din perspectiva mea,tocmai in masura pe care am exprimat-o,si crede-ma,am citit carti si m-au miscat profund,si stiu ca ceea ce spui este absolut adevarat,dar n-am sa-mi reneg punctul de vedere propovaduind ceea ce scrie in carti ,dar in sufletu meu gandind altele.
Iar ceea ce scrie in carti,in multe priviinte au devenit fantasme...lumea noastra a devenit extrem de intensa din punct de vedere psihologic,si foarte ipocrita,nu ai cum sa supravietuiesti cu aceleasi pricipii,nici macar cum sa te mantuiesti,pentru ca vor aparea mereu controversele si deznadejdea din propria fiinta.De aceia mizez pe ceea ce spunea Lincoln(parca);"credinta mea este;",cand fac bine ma simt bine,cand fac rau ma simt rau".asta e credinta mea.Macar atat(de mult)daca am crede,n-ar mai fi nevoie de atatea cuvinte si dispute pentru a dobandi mantuirea,pentru ca Dumnezeu inseamna BINE(PACE,ADEVAR,IUBIRE),si in urma acestora va veni cu siguranta si credinta pura.
Reply With Quote