View Single Post
  #25  
Vechi 23.03.2011, 09:12:30
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanacluj Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de vsovivi
...dar sigur s-a pocăit omul?.. sau s-a dat pe margine până vor da o altă spargere ca-ntre amici, poate ei fi chiar tu victima, Doamne ferește, și până atunci se folosește de naivitatea ta și te flatează în fel și chip?

Merge la Biserică? Merge la muncă? Are din ce să trăiască? S-a cumințit? Sau e un nevos care bate pe oricine și face scandal...

Sunt multe necunoscute... iar căsdătoria e ceva curat și nu un paravan după care s-a dat liber la sex...

Deci nu te juca stimabilă cu viața ta... căci în viața asta trebuie să te mântuiești și nu alte chestii... și vei da socoteală și pentru el... ține minte!

Bea tărie? Fumează? Înjură? Jignește? Domină și șantajează, amenință, insultă?

Cum a învățat în pușcărie să fie un om mai bun?

Femeile sunt ușor de cucerit căci sunt slabe dacă sunt flatate și mângâiate trupește... ele cedează și apoi dragostea vătămâtoare le distruge...

Căutați dragostea de Dumnezeu căci aia de sine vatămă... și nu o să ajungeți decât niște nefericiți...

Dar cu puțină credință puteți trece peste mamona și tatona... și de toți vrăjmașii care nu cred în marea dragoste curată.
Bea tarie- rar, dar bea si e vesel daca bea. Fumeaza - incercam sa ne lasam amandoi.

Nu injura niciodata, De jignit nu jigneste chiar pe nimeni nici macar daca este provocat. Nu domina, nu santajeaza, nu insulta. In puscarie, dupa ce s-a impacat cu ce a facut s-a ocupat de bilioteca si a incercat sa ajute pe cine a putut. Am informatii de la cei care l-au supravegheat care i-au devenit prieteni si care il primesc cu drag in casa lor. Inclusiv preotul de acolo il suna si am vorbit si cu el.
Deci acuma face pe sfințișorul până primește ceea ce pofoftește... exact așa ca mine... deci e clar, din lac în puț, căci acuma se ocupă de lenea cea mai dulce a dulcegăriilor siropoase...

Dacă nu ține post... e degeaba... căci numai cu post și cu tainică rugăciune iese afară dracool ăsta al căsniciei deșarte care te-ndeamnă meru așa: may-ya, mai-ia, hai hai Maya.
Reply With Quote