View Single Post
  #5  
Vechi 26.03.2011, 00:08:00
lavinia40 lavinia40 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.09.2009
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Au mai fost asemenea discutii si atitudini. Nu prea au avut roade. Au fost ca niste focuri de paie.

Este nevoie de bun simt, lucru care, nedobandit pana la 7ani, cu greu va mai putea fi obtinut.
Este nevoie de dragoste si de credinta, ca roade ale Duhului Sfant, iar nu ca manifestari egoiste/personale sau de alt fel.

Ai pace si lasa lucrurile precum sunt.
Schimba'te tu... si lumea virtuala se va schimba garantat (cu putin, dar e ceva) !

Ritmul din lumea virtuala este acelasi cu cel de pe stada si cu cel din mijloacele de transport in comun.

Astia suntem.
Sa ne mai rabdam vreo 20-50 de ani, si apoi o sa... ne linistim... poate.
Imi cer scuze daca nu am citit alte pareri si interventzii pe aceasta tema.
Dar, pt mine, chiar e o problema, o intrebare sa stiu parerea unor persoane crestine in acest subiect.Ce e lumea virtuala?Si cum pot fi un ‘cetatean ok’ al acestei lumi........
Ok...sa exemplificam(vb profesorului de matematica)..si recunosc ca matematica si logika isi cer drepturile...
1.Trimit un mail (destul de scurtutz si la obiect ca sa nu plictiseasca) sau mai multe..(cu niste informatii, ganduri..etc)..la persoane cu care am discutat, imprietenit de la un fost job, de la pelerinajele in manastiri, etc..subliniez, acesti ‘destinatari’ sunt de acelasi sex cu mine(feminin).Nu primesc raspuns..sau un raspuns tarziu.Nu pretind nici sa imi spuna multumesc, ca poate erau lucruri faine acolo si informatzii, dar astept ...’un semn’..degeaba..
E un prim exemplu, si am realizat cu durere ca viatza in virtual nu are aceleasi norme, chiar daca discutam cu persoane cunoscute si ‘preacunoscute’ din real.
Ce sa mai spunem de noi, acestia de pe forum ce nu ne-am vazut si n-o sa ne vedem poate niciodata(o mare parte din noi)!!!..Am realizat ca prin intermediul ‘netului’, omul devine un ‘mik jokuletz..’luand forme si valentze cum vrea el, dar si cum vor altzii..
Ar fi un ‘foc de paie’ acest topic, dar daca la lumina si caldura lui, voi afla un mic raspuns, eu zik ca tot ar fi bine....

PS...nu simt ca ritmul lumii virtuale e acelasi cu pulsul lumii din mijloacele de transport......

Oricum, multumesc mult pt raspunsuri.....
Reply With Quote