View Single Post
  #514  
Vechi 09.05.2011, 12:44:28
MartaP's Avatar
MartaP MartaP is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2010
Mesaje: 16
Talking

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Argumente ai sau e doar parerea ta (eventual a altora fara argumente)?


La ce te referi? Imi cer scuze dar chiar nu-mi aduc aminte despre ce e vorba. Asa e pe forum.
Si daca tot veni vorba de argumente, nici eu nu am primit raspunsuri la multe postari in care discutam minuni indoielnice. Ce vina am eu ca fiecare vrea sa se simta special si cauta sa-si atribuie intamplari minunate oricat de neinsemnate? E vina mea ca sfintii stau degeaba cand e atat de mult loc de minuni si doar cand cineva se unge cu ulei intra in actiune? Eu cred ca e vina voastra ca ganditi atat de simplist si egoist. Mare minune ca te ungi cu ulei si dispare durerea cand mor atatia oameni de foame pentru care n-am prea auzit aici voci care sa se roage. "Ok, mori tu in chinuri dar n-am auzit nicio rugaciune, n-am primit niciun acatist, nu te-ai uns cu ulei, nu mi-ai pupat moastele, asa ca imi pare rau, nu pot sa intervin! Arzi bebelusule, arzi! Si apropo! Vezi ca nu esti botezat si o sa ajungi in iad! Si era nevoie doar de o rugaciune! La mine sau la oricare sfant care mijloceste la Domnul. Cu birocratia nu te pui!" Chiar asa gandesc sfintii? Stiu oameni care gandesc mai bine. Sfintii chiar stau cu mainile in san cand se intampla vreo catastrofa pana se roaga cineva la ei? Asta credeti voi? Sfintii te lasa ani de zile sa te chinui si numai dupa ce ai citit un acatist considera ca meriti un calmant? Sfintii stau si admira moartea si mai salveaza pe cineva doar pentru ca vreo ruda s-a rugat cu lacrimi? Sfintii te ajuta sa sari capra la sport si lasa niste bebelusi sa arda? Poate ar trebui sa discutam putin definitia sfintilor. Cum credeti ca decurge o zi din viata sfintilor? De ce intervin atat de selectiv? Daca au atata putere si considera ca meriti, de ce trebuie sa te milogesti la ei? Sa fie oare pentru ca nu exista si minunile sunt intamplari? La fel ca si antiminunile? De ce considerati ca sunteti atat de importanti si sfintii va rezolva voua problemele cand in lume exista cazuri mult mai grave si cand multe din probleme nici n-ar fi existat cu putina grija din partea voastra?
.....mai cauta...sa vezi despre ce e vorba...si dupa sa aberezi in stilul tau caracteristic !!!...asa e pe forum !!!! Nu are nici o logica ce spui tu...iar in mintea ta e un haos....nu prea esti coerent si convingator.....Nu ai observat ca nu te mai baga nimeni in seama? Ce mai cauti pe aici...???? Tu poate ai treaba si noi te retinem.....!
Reply With Quote