View Single Post
  #15  
Vechi 25.05.2011, 00:37:24
Ilinca Ilinca is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 43
Smile

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Hristos a inviat !


Inteleg si stiu nevoile unei Biserici.Biserica se intretine in mare parte din banii credinciosilor ... Dar de aici si pana la a cere suma de x lei pentru x zile sau de x lei pentru botez, spovedanie, etc este o diferenta mare ... Nu sunt si nu voi fi deacord cu aceste taxe pe care unele parohii le aplica si nu se fac exceptii...Oare un batran cu o pensie infima poate da 10 lei pentru un acatist de 2 3 zile? As dori sa stiu si parerile voastre referitoare la acest aspect...
Nu sunt de acord cu banii dati la biserica caci in primul rand biserica,dupa cum se spune ar trebui sa protejeze pe credinciosi si sa-i indrume spre mai bine cu sfaturi duhovnicesti bine gandite,dar dupa cum se poate observa este de-a dreptul pe invers,preotii cer bani pentru propriile buzunare negandindu-se la consecintele pe care le-ar putea avea asupra bietelor suflete credincioase care dau bani pentru diverse.Aceste taxe sunt inutile dupa parerea mea si cu nici un chip nu sunt de acord cu ele.Sunt mai mult sa-i spun...batjocura la adresa credinciosilor...
Reply With Quote