View Single Post
  #494  
Vechi 20.06.2011, 16:16:00
miles to truth's Avatar
miles to truth miles to truth is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 52
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lacrimi Vezi mesajul
Am avut o discutie cu un penticostal ieri si spunea ca ei nu isi boteaza copiii, pentru ca odraslele lor sunt sfinti. M-a socat mult raspunsul lui si AS VREA SA STIU MOTIVUL. Pentru ca eu nu vad nimic in afara Sfantului Botez, care ar putea sfinti un copil. Voi ce credeti?
Citat:
În prealabil postat de lacrimi Vezi mesajul
PAI EL SPUNEA CA DATORITA CREDINTEI DESAVARSITE SI POCAINTEI PARINTILOR... Hai sa fim seriosi: care om, in vremurile pe care le traim, poate spune ca are o credinta desavarsita sau ca ESTE pocait?...
1. din nou un thread fara rost, deschis doar de dragul de a vorbi
2. ai pus o intrebare la care voiai un raspuns, desi nu ai spus asta de la inceput, ca tu il stiai deja pentru ca l-ai intrebat pe omul respectiv si te-a lamurit da nu ti-a picat tie bine raspunsu
3. atata va place sa va luati la cearta cu cei de alte religii si sa deschideti topicuri de genu sa dovediti voi care e mai tare in religie...trist da parerea mea nici tu nu esti ortodoxa adevarata cu atitudinea asta. nu mai stiu sigur da cred ca parintele Ilie Cleopa spunea ceva de genu sa nu prea discutam cu cei de alte religii (pentru ca de cele mai multe ori iese cearta) pentru ca pleaca Duhul Sfant de la noi...si dorinta asta de a gasi nod in papura la vecinu parca nu prea vine de la Dumnezeu :)
__________________
"Exista doua feluri de a imprastia lumina: sa fii lumanarea sau sa fii oglinda care o reflecta. "(Edith Wharton)
Reply With Quote