View Single Post
  #74  
Vechi 11.07.2011, 01:21:24
omul_2011
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit salut!

Sunt nou pe acest forum si inteleg ca scopul lui din cate am citit, este cumva de a face din orice forma, conflict si "sport" national, crezand ca totul are legatura cu continutul.

Ma doare capul sa ma gandesc cum unii dintre voi le faceti cu alte cuvinte, eretice pe bunicile noastre care au mers toata viata la Biserica si au tinut randuiala asa cum se cuvine, carora daca le aduni timpul cat au postit si s-au rugat, ar insuma varsta multora care postati pe aici, doar ptr faptul ca habar nu aveau ele ca Iisus/Isus, se scrie cu un singur i sau cu doi.

Care daca din cate am vazut mai sus in analizele facute de catre unii care par mai cunoscatori, in nici-un caz Iisus, nici cu un I si nici cu doi de II, nu ar fi numele corect pe care il striga Maica Domnului. Nume pe care mi se pare ca ar fi cel mai corect sa-L "strigam", pana la urma, daca tot vrem sa parem asa rigurosi. Va tot bateti in argumenatii care mai de care,... crezand probabil ca aratand cate stiiti voi, v-ar etala si nivelul superior de spiritualitate si religiozitate.
Sunt mahnit de peste cat fariseism am gasit aici pe site-ul asta. Ati complicat religia asta, de a-ti fi in stare sa va luati la tranta si ptr ca cineva crede ca este mai corect pusa virgula intr-o parte, iar altcineva crede ca ar fi mai corect pusa in alta parte.
Balacareala placuta in continuare baieti! Daca voua va place si va simtiti bine asa ...
Reply With Quote