View Single Post
  #11  
Vechi 07.08.2007, 10:40:59
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Urzicuta,am inteles ca esti preoteasa si poate ca ai si studii in Teologie,dar nu asta conteaza neaparat,ci conteaza faptul ca ar trebui sa cam stii ca,din pacate,lucrurile stau altfel si vrajile acestea de care tu razi cu atata pofta(sa te ierte Dumnezeu!)exista din nefericire,si vezi tu,Harap Alb,ca cine rade la urma,rade mai bine,dar nu esti tu acee persoana care va rade la urma,ci va fi fata aceasta care va scapa de rele si de ele,tu ca o buna crestina ce esti si te consideri las-o mai moale cu rasul de altii,ca din cate stiu eu in Sfanta Biblie Ortodoxa nu sta scris nicaieri ca Mantuitorul radea cu pofta de necazurile si durerile cuiva,sau ca Maica Sa,Sfanta Fecioara Maria,ar fi facut asa ceva,eu iti recomand sa Ii ai pe Ei si pe toti Sfintii si Sfintele ca modele si exemple de viata crestina,asa ca,vezi tu,vrajile astea se cam intorc pe capul celui/celei care rade de relele si necazurile care i se intampla aproapelui sau,iar eu pot sa spun cu mana pe inima ca am vazut indraciti la Manastire care erau bonavi sarmanii de ei,din cauza vrajilor,farmecelor,blestemelor, practicii necurate si oculte yoga,spiritism,ghicit,injurat prea mult,etc.Ai grija ce faci si ce zici pe aici ca nu e frumos deloc sa razi de altul care are asa ceva,in caz ca are,mai bine sa nu aiba,dar vorba aceea:"paza buna trece primejdia rea".Doamne ajuta!
Reply With Quote