View Single Post
  #10  
Vechi 16.08.2007, 22:28:33
adina91 adina91 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2006
Mesaje: 18
Implicit

Doamne ajuta,
Dupa ce am intrat azi in toate merceriile de prin centrul Bucurestiului si toti se uitau la mine ca la extraterestru - cand intrebam de snur mercerizat, am intrat si in libraria Sophia sa-mi cumpar o carte de Tipic Bisericesc, pentru seminar. In acest timp, mama s-a uitat la metania unei femei din librarie si a intrebat-o unde s-o gasi snurul din care e facuta. Nu a stiut, dar a auzit conversatia o alta femeie care sincera sa fiu, nu stiu ce cauta acolo, pentru ca exact dupa ce a vorbit cu noi, a iesit. Aceasta doamna, ne-a luat de-o parte si ne-a indicat locul unde se gaseste acest snur, undeva la putin in afara Bucurestiului. Am fost acolo si am gasit si snur, la kilogram, si bile pentru metanii, din lemn lucios- tot la kilogram. Mai aveau si cruciulite si multe alte obiecte de uz bisericesc. In tot acel orasel de langa Bucuresti, nu stiam unde sa gasim magazinul, dar am intrebat un batranel si ne-a indrumat exact. Sa nu-ti mai spun, ca scria mare un afis, ca nu se vind produse persoanelor fizice, insa vanzatoarea, cand a auzit pentru cine luam, ne-a servit cu amabilitate. Nici nu-ti dai seama cat de mult ma bucur!
Doamne ajuta,
Adina
Reply With Quote