View Single Post
  #20  
Vechi 26.08.2007, 20:56:27
altcineva altcineva is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2007
Mesaje: 11
Implicit

am citit si m-au pus pe ganduri multe raspunsuri la intrebarea ta. din cate vad o iubesti pe mama ta,sau poate.... tu doar vrei sa o scapi de visarionisti ptr ca te incurca in treburile tale....vad ca esti la seminar.... ce pot sa-ti spun este faptul ca eu locuiesc pe langa un seminar si ma ia groaza ce vad dimineaata cand plec la serv....
viitorasii preotei cu tigari injuraturi si nopti nedormite.... nu judec pe nimeni... fiecare este dator sa aleaga in viata ce-i convine.... dar, sincer chiar nu vad nimic rau la visarionisti... si in plus... fiecare este liber sa plece si sa intre...
nu-l opreste nimeni...merg si eu la o biserica unde sunt visarionisti si ce pot sa-ti spun este ca ei sustin preotii si cu ajutorul lor se fasce slujba... si chiar ma bucur ca fac parte din randul lor.... adevaratele prietenii neconditionate acolo le-am aflat... esti mic, nu ai experienta si ,probabil esti influentat...nu uita ca in copacul care face roade se arunca cu pietre si inca ceva ...orice padure are uscaciunile ei... nu as vrea sa cdre ca esti mrxist... distruge si stapaneste.... ci dovedeste ca poti fi un adevarat crestin, fiind o plida vie pentru cei de pe langa tine...multumeste-i zi si noapte lui dumnezeu ca ti-a dat ocazia sa-l cunosti ...toate vor trece si ce ramane este doar dragostea care te scoate din cel mai mare necaz....
Reply With Quote