View Single Post
  #16  
Vechi 06.11.2011, 22:02:40
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adinacadelan Vezi mesajul
Buna seara!

Va scriu pentru ca am nevoie si eu de un sfat. Sunt o persoana credinciosa de aceea pun mare pret pe toate semnele pe care le primesc de la Dumnezeu si tocmai un astfel de semn m-a pus de data asta in cumpana. Dumnezeu a facut sa cunosc pe cineva, intr-un moment in care nu ma gandeam la casatorie, desi bineinteles ca imi doream sa am o familie, dar nu era asta un lucru pentru care sa ma rog sau la care sa ma gandesc. Cu toate acestea, intr-o zi la rugaciune, acel om pe care il vazusem doar o data in viata si cu care nu vorbisem nimic, nu ne cunoseam personal, indeaproape, mi-a venit brusc in minte si am stiut ca aveam sa ma casatoresc cu el. A trecut aproape un an de zile de atunci si sentimentul acesta nu imi da pace deloc; continui sa simt si sa cred ca el este omul cu care ma voi casatori, cu toate ca, asa cum am spus, nu ne leaga nici macar o relatie de amicitie. Ma rog neincetat Lui Dumnezeu si Sfintei Fecioare Maria sa ne apropie, ca sa se indeplineasca ceea ce sunt sigura ca este voia Domnului. Citesc Acatistul Sfantului Acoperamnt al Maicii Domnului, ca sa fim amandoi paziti sub El de toate primejdiile si Maica Domnului sa ne lumineze mintea si calea, citesc rugaciunea pentru casatorie inchinata Domnului nostru Iisus Hristos si rugaciunea de indeplinire a dorintelor adresata Maicii Domnului.

Va rog, daca stiti ce alte rugaciuni sunt folositoare, sa-mi spuneti, sau daca cunoasteti un sfant grabnic ajutator pentru casatorie. Doamne ajuta!
de ce nu te duci mai bine si vorbesti cu el????
poate are pe altcineva.... i-ati inima in dinti si incearca.... Dumnezeu iti trimite semne... interesant.... eu stiu ca lucrul asta e cam greu... pe de alta parte ala de jos, se cam indeletniceste cu din astea...... eu zic mai bine sa te rogi sa se faca voia lui Dumnezeu, din tot sufletul sa te rogi.... o sa fii uimita de cum o sa degenereze lucrurile... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote