View Single Post
  #8  
Vechi 10.02.2012, 13:26:10
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Cine vrea poate face asta:
Dimineata sa se roage asa:
Doamne du ortodoxia pe tot pamantul si mantuieste cat mai multi oameni. Ia raul de pa pamant si da Pamantului cat mai mult bine si cat mai multa mantuire. Fereste lumea de semnul fiarei, de pacate, de ispite si ajuta cat mai multi sa se mantuiasca. Astazi vor muri oameni. In numele fiecarui om cu data mortii aiz zic rugaciunea aceasta: Bunule Dumnezeu , vin-o si iam-a ca pe talharul de pe cruce caci mi-am irosit viata. Da-mi botez, Sfanta Impartasanie si spovedire daca e necesar si tot ceea ce tu stii cam nevoie pentru toate eternitatile. Amin.

Cand te intalnesti cu oameni noi zi asa: Doamne mantuieste pe omul acesta.

Cand vezi omul in necaz ca si cersetor, bolnav in chinuri roaga-te atunci pentru el, IN NUMELE LUI, asa cum stii cu cuvintele tale, gandindu-te ce rugaciune ai zice daca ai fi in locul lui.

Daca auzi stiri ce te darama roaga-te si tu ca Biserica ortodoxa sa ramana curata si in adevar, ca tara sa devina prospera, ca sa existe servicii, ca relele sa fie indreptate, ca cei ce se pretind ortodocsi sa devina ortodocsi adevarati, pe cei ce se cred crestini, sa devina crestini adevarati ca sa se raspandeasca pe tot pamantul Biserica Ortodoxa si sa mantuiasca cat mai multi oameni.

Daca te supara ca lumea cade in erori zi asa: Doamne fa ca toti cei ce se cred crestini sa devina crestini adevarati si sa ajunga la cea mai buna denominatiune posibila, sa aiva viata vesnica, intrare in rai si toate tainele aduse de tine. Amin.

Last edited by spre_rasarit; 10.02.2012 at 13:36:02.
Reply With Quote