View Single Post
  #8  
Vechi 13.02.2012, 15:00:59
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

CE faci aproapelui tau ti se intampla si tie.Si eu am auzit ca prin trecerea la Protestantism , departarea de Dumnezeu de la ortodoxie , multi se imbolnavesc si altii se imbolnavesc si mor ca tatal Anei , caci incearca sa corupa si pe altii sa-i triumita probabil in iad si sunt opriti prin boala si moarte.MAi ales probleme am vazut ca se intampla la cei ce vor sa converteasca pe altii trimitandu-i probabil la iad. Omori pe aproapele vine moartea si dupa tine. DAi pe aproapele in iad, vai de tine. O femeie sectanta a avut ca ortodoxa 7 fete si dupa departrea de la Dumnezeu si trecerea la protestantism toate i-au murit si nu stia de ce. poate pentru ca a omorat si ea prin inselare 7 oameni trimitandu-i probabil la iad sau poate sunt eu in gresala.

Pe termen lung, desi pare sadic au nevoie de bani gratisi, adica sa dea o suma mica, atat cat pot la saraci si Dumnezeu le va da suma inapoi si pentru fiecare leu, 99 de lei gratis cel putin. Adica la 10 lei ti se intorc 1000 cel putin. Sau sa munceasca gratis, suplimentar si sa li se intoarca ca servici. Dar asta dureaza cam 6 luni pana ce vine inapoi. Pana atunci sa ceara ajutorul si sa se roage la Dumnezeu sa-i ajute. Pe termen lung se poate incerca si reprofilarea pe o alta meserie care se cauta ar fi o alta solutie si sa caute servici cat pot.Sa devina diacon de exemplu.

Pe termen scurt sa caute orice fel de servici care se gaseste, sa se duca la odficiul de angajare etc... neintarziat sa caute cat pot.

Last edited by spre_rasarit; 13.02.2012 at 15:28:12.
Reply With Quote