View Single Post
  #109  
Vechi 20.04.2012, 01:30:29
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Nu putem forma "statele unite ale Europei" pe motiv ca asta ar distruge tot ce-i mai sfant in noi.O Uniune Europeana da..dar nu Statele Unite ale Europei cu tot ce implica asta.Vorbea cineva mai sus despre romanul care scuipa seminte si nu are constiinta nationala.Pai acea constiinta nu are cum sa existe atat timp cat conducatorii nostri nu o au.Prin acest comportament romanii si-au aratat mereu nesolidaritatea cu cei din fruntea statului care mint frumos pana ajung acolo iar dupa-si vad de imbogatirea lor si a famigliei.Nu romanii au distrus agricultura..nu romanii au distrus industria..nici macar rechinii de afara nu au facut mare lucru.Au distrus cei care nu au avut respect decat pentru buzunarul lor desi erau pusi sa apere interesul nostru al tuturor.Toti spun aici ca romanii sunt puturosi si rauvoitori.Asta credeam si eu pana acum ceva vreme cand am avut aici in Romania un sef din Germania.Mi-a spus ca noi ca si popor suntem de laudat si ca si-a format prin prisma interlopilor care fura acolo o parere proasta si nejustificata despre noi.A spus de asemenea ca avem o atitudine prea pasiva fatza de conducatorii care ne fura si nu respecta ei in primul rand legea fapt care-i singura noastra vina..Dupa terminarea stagiului in Romania ne-a invitat sa lucram cu el in Germania razand si spunand ca acolo vom invata ce inseamna respectul care vine si de sus in jos nu numai de jos in sus si fortzat.Doamne ajuta!
Reply With Quote