View Single Post
  #11  
Vechi 22.04.2012, 00:54:03
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Uneori trebuie sa reclami cand cineva iti face o nedreptate dar nu sa voiesti razbunare ci indreptarea situatiei si a persoanelor implicate.
Ce sa spun? Nu am experienta inca cu situatii de acest gen insa de felul meu incerc sa rezolv situatiile care scapa de sub control cu mai putin egocentrism.
Adica sa pot intelege ca ceilalti oameni presteaza doar servicii si nu-mi apartin mie chiar daca platesc pt serviciile lor.
In acest context este vb doar despre o incalcare a invoielii prin intarzierea termenului ,care in afaceri si transactii de felul este destul de intalnita.In viata reala intervin tot felul de piedici si abateri de la planul initial.Putem fi creativi iar atunci cand facem planul A sa cream mai multe alternative.

Oricum important este ca ati botezat cu bine fetita si nu a suferit nimeni de pe urma acestui incident. Nu lasati razbunarea sa va afecteze ratiunea!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote