View Single Post
  #17  
Vechi 06.05.2012, 00:57:55
Arktinen Susi Arktinen Susi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.05.2012
Locație: Terra
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 18
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Arktinen Susi Send a message via Skype™ to Arktinen Susi
Lightbulb Nesiguranta

Eu nu inteleg ce legatura are placerea cu egoismul, daca doi oameni de sex opus vor sa se simta bine unde este egoismul?
Si mai este faza cu homosexualitatea sau ma rog persoanele de acelasi sex care se simt atrase una de cealalta, si acesta am inteles ca este un pacat pai sa va deschid putin ochii si mintea persoanele astea nu sunt asa ca vor ele,sunt nascute cu un anumit hormon,deci ce legatura are pacatul cu genetica toate astea duc la faptul ca nu ar exista un Dumnezeu.

sa revenim la pacat, de la placere pana la egoism e diferenta de la cer pana la pamant si plus ca daca am face chestii lipsite de placul nostru am ajunge probabil persoane deprimate,nefericite,plictisite,morocanoase etc.
Nimeni nu cred ca ar face chestii plictisitoare.E adevarat ca unele lucruri nu's demne de corpul uman cum ar fi viciile sau infractiunile,drogurile si multe altele.

Si o intrebare,de unde stim exact ca exista un Dumnezeu?doar pt ca asa scrie in carti?
Multi scriem carti si stim foarte bine ca asa cum putem gasi informatii false pe net nu ne-ar mira sa gasim asa ceva si in carti.
E normal ca inainte nu era tehnologie si informatiile "circulau" prin carti.O carte are acelasi rol ca si televiziunea,internetul etc si anume acela de a distra si informa cu argumente false sau adevarate cititorul.

Mai sus vorbeati despre un anumit,preot si zicalele lui.
Probabil acesta a fost una dintre acelea persoane intelepte cum le numim noi si nu e nimic nou in a scoate vorbe intelepte,astfel de zicale le veti gasi si la fostele captenii ale triburilor nativilor americani.

Last edited by Arktinen Susi; 06.05.2012 at 01:01:51.
Reply With Quote