View Single Post
  #10  
Vechi 06.09.2006, 12:09:21
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

Parerea mea, desi nu prea am intzeles mai nimic, este ca dumneata fiind in relatii cu acea fosta fata cununata cu acea persoana care a murit, te intrebi ce sa faci ca sa schimbi starile de rau al voastre si ale respectivei domnishoare, si te gandesti ce este de facut, mai ales ca respectiva prietena/iubita aude vocea sfintei Marii spunandu-i sa se desparta de tine..., e greu intr-adevar de depasit astfel de situatii... si e dureros ce se intampla cu domnisoara, care se straduie sa se apropie de Dumnezeu si totusi ii este parca mai rau...
D.p.d.v medical, desi nu sunt medic si am doar vagi cunostintze, starile de rau, in general, vin din excese, si daca se repeta si lucrurile se agraveaza, bolnavul trebuie sa se odihneasca la pat, sa fie ingrijit... asha recomanda medicii... si apoi am observat ca se intampla des prin Bas (de la Basilica, ;) ) sa ti se faca uneori rau, sa te pierzi cu firea, sa ai stari de lesin, se numeste hipocalcemie, si-ti trebuie ceva vitamine sa-ti revii, de aceea trebuie apelat la medicul de famile sa te readuca la conditzia fizica normala...
In povestea cu despartirile, cu vocea pe care o aude, cu legatura cu respectivul mort, cu relatzia ta prezenta, nu ma pricep care sunt realitatzile, si poate ca nici nu ma privesc, dar in genere fiecare problema in relatzie ar cam trebui sa si-o poata sa si-o rezolve respectivii, in interior, si daca nu reusesc atunci neaparat trebuie sa apeleze la conzilierii, la oameni care sa-i indrume si sa nu-i lase de izbelisti, sa se piarda sau sa le vina idei...
Deci rogu-te, ma iarta ca mi-am dat cu sfatul ori cu parerea ca precis va descurcati voi si iesiti cu fatza curata din situatiile date...
Reply With Quote