View Single Post
  #2  
Vechi 18.06.2012, 18:19:35
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
buna ziua!va rog frumos sa va rugati si pt mine Steliana,,,,vineri se face pelerinaj la manastirea GHIGHIU si persoana care se ocupa cu asa ceva mi-a spus ca nu mai are locuri,va rog sa va rugati sa mijloceasca DUMNEZEU sa mi se gaseasca si mie un loc.va rog frumos!imi doresc din suflet sa ajung!
Te pomenim sora la rinduiala noastra si indrasnim sa iti spunem ca la Ghighiu este icoana Maicii Domnului Siriaca , facatoarea de minuni.
Unii pelerini , ori prahoveni, care stiu o rinduiala mai veche , obisnuiesc ca de la intrarea in biserica si pina la icoana sa mearga in genunchi rugindu-se in acelasi timp . Altii insa nu o fac sau nu au cunostinta de asa ceva , insa indiferent ce vei face fizic , sa-ti lasi sufletul liber inaintea cinstitei icoane si din adincul lui sa te rogi Ei si sa-i vorbesti !
Iar cind vei sfirsi ale tale, pomeneste-ne si pe noi toti acesti vietuitori din acest spatiu ortodox, dupa numele pe care Dumnezeu insusi ni le stie in taina si ni le-a dat !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote