View Single Post
  #414  
Vechi 09.08.2012, 19:08:01
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tartaruga Vezi mesajul
Mirela,

Il cunoasteti pe baiatul cu pricina? Pentru ca citind ieri seara pe net din viata lui Arsenie Boca, am gasit niste informatii contradictorii: pe de o parte am gasit invatatura lui despre cum trebuie sa se cunoasca tinerii, sfaturi perfect valide, ca mai incolo sa citesc ceva foarte aiuristic, cum ca mergeau baieti la el cu poza fetei iar el le spunea daca-i buna fata sau nu uitandu-se la poza. Cel putin mie imi par suspecte aceste marturii, ori lumea inventeaza tot felul cine stie cu ce scop, ori Arsenie Boca a avut o personalitate putin... nici nu gasesc termenul potrivit, acea personalitate cu mult spirit de contradictie in ea, la care ii place sa se amuze privind reactia celorlalti. Nu zic ca era asa, ci cred mai degraba ca marturiile sunt in neregula, de aceea va intreb daca dvs. l-ati cunoscut personal pe baiat. Desi pe de alta parte nu iese fum fara foc, nu s-au inventat niciodata marturii aiuristice despre un duhovnic.
Nu l-am cunoscut personal pe baiatul respectiv. Vezi ca ti-am dat si aseara un raspuns in sensul asta, pe un topic nou : "Discernamantul duhovnicesc" / subforumul PREOTUL.