View Single Post
  #5  
Vechi 27.08.2012, 19:27:53
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
http://www.gandul.info/international...romani-9981913



Traim cu ei in aceeasi tara,ai suportam zi de zi !
Le suportam primitivismul existential,anormal pentru niste fiinte umane,dotate cu ratiune si gandire !
Le suportam badarania, privirea hoata si ticaloasa,spiritul had si diabolic pus mereu pe crima !
Le suportam muzica,si fascinatia bolnava a romanilor pentru ea,ai suportam si ca indoielnice vedete de mahala pe la posturi de televiziune indoielnice !

Le suportam si ca si-au facut un post de televiziune ,numai al lor,din nazuinta obscura,difuza, de a pasi si in politica tarii la un nivel de reprezentativitate mai inalt,eventual prin functia suprema in stat !!!

Ai supotam ca ambasadori reprezentativi in tarile straine,incat am ajuns in ochii strinilor sa fim confundati cu ei !!!

Ai suportam ,dar pana cand ???

Calatorind putin, prin Europa, am observat ,nu fara reala surprindere ,ca ,da, minunea e posibila :

-Chiar exista tari fara tigani !!!
Tari in care te simti oarecum in gradina raiului,din acest punct de vedere !
Si lipsa lor, se vede imediat sub forma unui de netagaduit progres social,economic,moral !
1. E foarte crestineasca abordarea
2. Ai facut ceva sa schimbi situatia. Si schimbarea nu presupune sa ai in posesie un AK pe care sa il folosesti.
3. Care crezi ca e sursa comportamentului lor? Care crezi ca e solutia?
4. Exista si romani asemenea lor? Cu ei cum ar trebui sa procedam? Hai sa infiintam un partid neo-nazist si asa rezolvam situatia.

Nici mie nu imi plac. Chiar nu, si nu am sa fiu ipocrit. Dar in orice manifestare de genul celor prezentate de tine (care sunt majoritare la tigani) se vede esecul nostru de a-i schimba. Dar esecul nici macar nu e un esec pentur ca noi nu am incercat sa ii schimbam. Deci inainte sa vedem paiul din ochiul lor (ei asa se manifesta pentru ca doar asa stiu si spre asta au fost "condusi) ar trebui sa vedem barna din ochiul nostru (noi nu facem nimic sa ii schimbam [nici eu nu fac nimic, dar nici nu arunc cu piatra]).
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote