View Single Post
  #25  
Vechi 06.12.2012, 18:19:39
Claudiu Avram Claudiu Avram is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Mesaje: 1
Implicit despre acest alexandru...

Fratilor ma mir cum pe acest site am putut gasi o asemenea abordare a persoanei tanarului albaiulian Alexandru Pargaru.
In primul rand trebuie sa va spun ca il cunosc personal pe acest baiat ultima zi cand l-am vazut a fost chiar ieri 05.12.2012. Fratilor nu va inselati de vorbele frumoase pe care acesta le foloseste la tv sau radio pt ca aparentele inseala, diavolul se arata si sub forma unui inger de lumina, deci fiti atenti, diavolul tot negru este chiar daca se mai da si cu fond de ten.
Eu zic ca acest baiat este posedat. Motivele? hai sa va dau cateva exemple: la ora de religie se ridica in picioare o lua peste picior pe dna profesoara (pe care o si cunosc) si spunea ca de acum el tre sa vorbeasca pt ca are o profetie de scos la lumina;adesea merge pe strada si vb singur, dar da impresia ca are cu cineva un dialog; acum cateva saptamani mergea pe strada si asculta la telefonul dat pe speaker un fel de hard rock, de fapt erau numai urlete si strigaturi ziceai ca e radio iad. Multi isi dau cu parerea despre acesti profeti ai zilelor noastre, fara sa ii vada indeaproape si fara sa se bazeze pe un filtru consacrat de Traditia Bisericii. nu poti spune de cineva ca este sfant pana nu-i vezi viata, pana nu-i faci o cercetare dupa canoanele Bisericii. harismele nu sunt niste superputeri date aleatoriu unor oameni oarecare ci unora care sunt dovediti a fi sfinti. haideti sa nu mai fugim deci dupa facatori de minuni ci sa stam cuminti in parohia noastra, in biserica unde se face rugaciune cum trebuie si unde treaba e serioasa. calendarul este cel care certifica sfintenia celor pe care tre sa ii cinstim asa ca TREZVIE FRATILOR si DISCERNAMANT.
Reply With Quote