Subiect: AVORTUL
View Single Post
  #10  
Vechi 08.11.2007, 14:22:46
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

vezi Roxana, dumneata simtzi bine, ca realizezi ca ai luat o viatza, eshti un fel de criminala, iar sotzul tau nu vrea sa vada... shi sunt atat de trist ca nu ai reushit sa o aperi pana la sfarshit shi ai cazut, ai acceptat in celedinurma avortul... tu ai cazut la sfarshit, eu am cazut de mult ori la inceput, din noi cine a biruit? macar tu ca ai dat lupta, eu ce sa mai dau ca am fost biruit din start ??? ... shi vai cata nenorocire... dar vezi ca nu shtii cum sa te comportzi de acum inainte... shi pentru asta ai mare nevoie de Duhovnic, asha cum pamantul uscat are nevoie de apa shi copii in viatza au nevoie shi de mama dar shi de tata... dar tu ai avut adevarul dar nu ai reushit sa-l pastrezi... asha ca incearca sa-l convingi pe sotzul tau incontinuare cu duhul blandetzii... ca sa nu se mai intample asha o mare nenorocire... iar habotnicismul e foarte bun dar:
daca ii cashtigi pe totzi, toata lumea o cashtigi pentru Dumnezeu, tot mapamondul se intoarce la credintza cea adevarata, la creshtin-ortodoxie, toata lumea dar itzi pierzi sufletul tau, atunci la ce itzi este de folos... iar noi sarmana roxana am pierdut cateva suflete shi cata durere este in noi pentru ca nu le vedem, ca nu sunt cu noi... dar ai de grija shi realizand adevarul adevarat sa nu-tzi dea prin cap sa faci ceva rautate sau prostie cu tine sau cu apropiatzii tai...
Reply With Quote