View Single Post
  #40  
Vechi 28.02.2013, 21:38:51
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

,,In odaia de sus,unde eram adunati,erau multe lumini"(Faptele Apostolilor 20:8)

Un aspect deosebit de interesant in legatura cu acest forum este faptul ca foarte rar,sau deloc,sunt comentate articolele care se scriu pe site,articole care,in opinia mea,sunt foarte interesante.Cumva forumul pare rupt de restul site-ului ceea ce ma face sa cred ca site-ul a devenit cumva,in multe situatii,doar o destinatie pasagera prin care treci cu viteza,infierbantat,spre lumea plina de adrenalina a polemicilor virtuale.,,Fight-club"-ul pare a castiga,pe zi ce trece,din ce in ce mai mult teren in comparatie cu timida,
tacuta dar frumoasa biblioteca.Este semnul timpurilor noastre,apanajul goanei spre finalul ce consuma tot ce-i bun si ziditor. Intraznesc sa sper ca va exista,undeva candva,in acest loc, fie si o singura zi in care nimeni nu se mai certa cu nimeni si fiecare va aduce ceva frumos in dar sufletului celui de langa el.Insa ca si dorinta mea,timida as spune,de a trai macar odata-n viata o Cina a Domnului in spiritul si trairea ei din clipele surprinse-n viata Noului Testament, s-ar putea sa ramina doar un vis mult prea idealist intr-o lume moderna,in continua miscare si transformare...for all the wrong reasons.

PS:Tema pentru acasa,pentru subsemnatul:evolutia spirituala a Apostolului Ioan de la Luca 9:52-56 la Faptele Apostolilor 8:14-17.Trebuie neaparat sa mai meditez mult si bine la aceste aspecte inainte sa mai ma incerce orice gand stingher de ma substitui porumbelului pacii.

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 01.03.2013 at 00:46:41.
Reply With Quote