View Single Post
  #13  
Vechi 21.04.2013, 18:29:22
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kanedel Vezi mesajul
De ce scri in necunostinta de cauza? De ce acuzi fara sa cunosti?
Ca sa iti raspund la intrebari iti spun ca in nici un caz din plictiseala am intrebat ceea ce am intrebat.Sunt multi tineri care ar vrea sa afle si parerile altora in legatura cu aceste subiecte.Fortata rau comparatia cu piatra aruncata in lac,nu ai fost inspirat deloc.De unde sti tu ca raspunsurile date de oamenii acestia,nu au fost folositoare unora? Sa sti ca m-am uitat cu interes la fiecare raspuns dat si chiar le multumesc celor care au raspuns.Mie,poate mi-au fost folositoare,pe tine daca nu te intereseaza,de ce te bagi in seama? Poate din plictiseala,nu!?
Ce ar fi sa gasesti tu ceva mai util de facut decat sa stai sa analizezi ceea ce am intrebat eu?
De ce te bagi in seama, daca, oricum,vad ca nu te intereseaza subiectul?
Probabil ca sa te dai mai interesant,nu?
Mie mi se pare util sa stii sa vorbesti si sa scrii in limba romana. Eu fac multe greseli in scris. Daca ai sa imi cauti postarile ai sa vezi ca am litere lipsa. Dar asta e o problema cu felul in care tastez. In schimb tu nu stii ca "scrii" sau "stii" se scriu cu doi de "i". De asemenea, ar fi trebuit sa stii ca ar fi fost corect sa spui "in nici un caz nu am intrebat din plictiseala" si nu cum te-ai exprimat tu.
Cu siguranta daca ai fi aflat raspunsul "corect" la intrebarea cu animozitatea dintre nora si soacra ai fi rezolvat "misterul existentei". Nu, in mod evident, nu plictiseala te-a determinat sa pui o astfel de intrebare.

Ps: Postarea mea anterioara era corelata si cu intrebarile adresate in celelalte thread-uri initiate de tine.
Ps2: Totusi, probabil ca am fost prea dur. Probabil ca ai varsta la care intrebarile vin una dupa cealalta. Si totusi nu aici vei obtine raspunsurile. Incearca sa vorbesti cu parintii. Citeste. Mergi la biserica. Alege-ti un duhovnic...
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.

Last edited by Lucian008; 21.04.2013 at 18:36:02.
Reply With Quote