View Single Post
  #26  
Vechi 22.12.2007, 11:40:46
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Offf! Imi inchipui ca avem de ales, pentru viitor:
- sa ardem pe rug pe pacatosi!!!??? (ASA OR FI GANDIT SI CEI CARE ARDEAU PE RUG!!) Sa aruncam pietre in ei? Sa le strigam: esti pacatos, ca te-ai imbolnavit!!?? Asta a vrut Dumnezeul iubirii???sau:
- vor aparea mai multi vindecatori prin rugaciune si facatori de minuni, rugatori sa apara o minune sa ne vindece. Dar cine suntem noi, sa apara minuni pentru fiecare din noi, cand avem ceva mai la indemana decat aceasta cerere si totodata vom cere semn ca exista Dumnezeu!!!Eu nu am nevoie de acest semn ca sa cred. SI NU CUNOSC VREUN FACATOR DE MINUNI SI VINDECATOR, SA APELEZ LA EL DACA SUNT BOLNAVA(boala de genul cancer, hepatita, ulcer, pneumonie). VOI CUNOASTETI?
- am putea sa murim asteptand vindecarea prin rugaciune(spuneti-i putina credinta). OARE NU NE VA INTREBA DUMNEZEU DE CE NU AM FOLOSIT LEACURILE CLASICE, DE CE AM ASTEPTAT MINUNI, DE CE NE-AM SEMETIT SA ASTEPTAM SEMNE, DE CE NE-AM SINUCIS?

E necesara spovedania,parasirea pacatului PENTRU PREVENIREA UNOR BOLI, dar cand boala e deja instalata, voi spuneti sa asteptam minuni!

Am citit despre medicina ayurveda, doar spre informare. Vorbesc de chacre, vorbesc de tipologii de oameni si de bolile la care sunt predispusi. Cei bolnavi de stomac ar fi oameni care nu accepta niste lucruri in viata lor( neimpacati cu soarta); cei bolnavi de hepatita ar fi cei care nu inteleg ceva din viata, intamplarile lor. Cei bolnavi de cancer ar fi cei cu probleme de identitate proprie, care nu se pot referi doar la sine, ci la toti din jur, inglobandu-i in sine. FRATILOR, EI SUNT DE ACORD SI CU YOGA. Si poate intuiesc ei ceva referitor la cauzele bolilor, dar ca tratament ar putea incerca medicina clasica.
Pacatul o fi cauza bolii, dar tratamentul pt trup nu-i pacat daca e oferit de medicina clasica!
Reply With Quote