View Single Post
  #28  
Vechi 22.12.2007, 13:40:26
Glamorous_witch Glamorous_witch is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2007
Mesaje: 177
Implicit

Meditatie,intr-un fel sau altul practici in fiecare zi.Si concentrare.De cate ori ai o problema si nu te gandesti decat in ce mod sa o relovi?E tot o forma de "meditatie".Si nu practic yoga(pentru ca este ceva mai mult decat exercitiu fizic si meditatie,ca sa poti spune ca practici cu adevarat yoga este necesar si o credinta religioasa,pe care nu o am,dar asta e o alta poveste).Oricum,o fiinta umana practica fara sa vrea meditatia aproape in fiecare zi.Si rugaciunea este tot o forma de meditatie,si daca te "pierzi" pentru un timp privind natura poate fi inteleasa tot ca o forma de meditatie.Am avut o colega care a practicat yoga(asa cum a inteles) de la 10 ani.Acum are 19,si e f bine.Nu au "posedat-o" demonii,nici nu si-a "facut praf" mintea.
PS:din cate stiu,toti ascetii de care tot spui,au imbatranit.Chiar si aceia care au trai 50 de ani prin munti.

Si,da,sunt f reala.Traiesc,respirvorbesc,ma pot misca.Am simtit destula durere fizica ptr a-mi da seama ca nu este "o iluzie".Sunt destul de constienta ca voi muri la un moment dat,si nu va fi o iluzie.

Reply With Quote