Subiect: Meditatii....
View Single Post
  #10  
Vechi 26.12.2007, 20:14:50
oni91 oni91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 230
Implicit

"Meditatia este egal, desestaciune. A sta cu ochii pe pereti, a gandi sau medita la nu stiu ce, duce creerul in zone obscure, periculoase. Meditatia, atrage dupa sine gandurile negative, cu toate ca poate la inceput, da o stare de bine, dar este linistea dinaintea furtunii. Din cauza meditatiei aiurea, vine gandul masturbarii, gandul sinuciderii si a multor rele si caderi in pacate. Mintea, gandul trebuie controlate, educate nu in meditatii aiurea ci in activitati ajutatoare , formari unei personalitati sanatoase, placute Lui DUMNEZEU. Sa ne luminam mintea intru rugaciune, intru citit si alte lucruri folositoare noua si semenilor nostri. "
poi faza cu meditatia mi se pare pierdere de timp:dozingoff:...chiar oamenii nu mai au ce face?poti sa te relaxezi plimbandu-te prin natura, ascultand muzica sau facand sport, citind sau pictand, adica trebuie intr-un fel sa imbini utilul cu placutul, nu mi se pare normal sa pierzi timpul asa fara sa faci ceva bun pentru mintea sau trupul tau sau fara a "crea" lucruri frumoase...poate mediatie la tine(Glamorous_witch) inseamna a te gandi foarte mult la ceva, a fi f concentrata pe o anumita problema...da, asta nu are nimic, dar sa te gandesti la cai verzi pe pereti nu mi se pare ca ar aduce vreun beneficiu nimanui...si apoi, nu te plictisesti?:D
Reply With Quote