View Single Post
  #303  
Vechi 21.03.2014, 10:49:27
Muritor_de_rand Muritor_de_rand is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit

Doamne ajută.

Sunt Daniel_ortodox.

Acesta este, cu mila lui Dumnezeu, ultimul meu mesaj de pe acest forum.

Ascultarea de duhovnic este că, dacă voi fi banat, să nu mai particip la forum niciodată.

Mulțumesc Admin pentru banare, mulțumesc tuturor pentru toate.

Fiecare înțelege ce vrea și cum vrea, ce poate și cum poate.
Nu mie îmi veți da socoteală pentru ce scrieți aici, și mai ales, cu ce inimă scrieți, ci lui Hristos. La fel și eu.

Vă rog însă, -să nu mai smintesc și pe alții, cei ce vor citi postul pentru care am fost banat-, citiți înainte de postarea mea, cuvintele Sfîntului Ioan Gură de Aur din cele 8 pagini postate.

Și iertați-l și pe Sfîntul Ioan Gură de Aur că a numit pe prigonitorii Bisericii "ciumați" și "însetați de sînge" și iertați-mă și pe mine că am numit pe defăimătorul organizării magazinelor bisericești, Mihail C., "nerușinat", dar chiar este un nerușinat. Și cînd spun asta, nu încetez să am dragoste pentru el și pentru toți. Cum și Hristos cînd a dat afară din templu pe vînzătorii de animale și schimbătorii de bani, curs valutar în Biserică, și cînd a numit pe alții "pui de vipere", nu a încetat să iubească pe nimeni niciodată, ci S-a răstignit și a înviat pentru toți, care Îl acceptă, creștinește, în creștinismul fără erezie, și Biserica cea Una, azi rămasă doar Biserica Ortodoxă.

Iertați-vă unii pe alții, iertați-mă și pe mine, vă iert și eu, și Dumnezeu să ne ierte.

Bucurii și Hristos a înviat !

Last edited by Muritor_de_rand; 21.03.2014 at 10:59:39.
Reply With Quote