Subiect: DESPRE FUMAT
View Single Post
  #28  
Vechi 15.01.2008, 14:39:56
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de quasar
De pacat stim ca este oricat de ascundem dupa deget si oricat am nega,defapt negarea asta demostreaza faptul ca noi stim ca este pacat...asa ca haideti sa ne gandim cum am putea sa ii ajutam,eu as vrea sa o ajut p mama sa se lase de fuma,si stim ca fumatorii sunt incapatanati peste masura si..ca oricare alti dependenti nu isi recunosc problema...deci..ce e de facut.
Ce e de facut ? Sa renuntam la fumat. Usor de zis, greu de facut. Eu am avut sansa sa-l las dupa 35 de ani, datorita Duhovnicului meu, care s-a saturat sa ma auda la fiecare spovedit, ca fumez si m-a oprit in cele din urma de la impartasit. Mi-a dat un termen fix sa aleg dintre bine si rau. M-am rugat neancetat si minune, la termenul stabilit, de la doua pachete pe zi, am trecut brusc la zero. M-am dus dupa perioada stabilita, m-am spovedit si dupa zile de post am fost impartasit. Am scapat de aceasta patima neavand alta alternativa. Multumesc Bunului Dumnezeu si Duhovnicului meu, Parintele Paul de la Biserica SF.Mercurie.
Reply With Quote