View Single Post
  #1  
Vechi 27.12.2014, 00:10:45
Wryetui's Avatar
Wryetui Wryetui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 208
Implicit Am nevoie de sfart si de ajutor

Buna. Am 17 ani si mai nou m-am intors pe calea credintei, dupa ce am fost ateu o vreme. Credinta mea a recapatat mult sens cu cat mai mult citeam despre ateism cu cat mai mult deveneam mai credincios si credeam mult mai mult in cuvantul lui Iisus. Am sa fac subiectul scurt pentru ca am mare nevoie de ajutor.
De tot timpul, de cand sunt mic, mi-e foarte frica de intamplarile supranaturale, de fantome, de demoni, nici nu mai stiu cum sa le zic, mi-e frica sa dorm singur in casa si uneori chiar sa stau singur pe aici, mi-e foarte frica de lucrurile astea (Desi de multe ori am dormit singur acasa, adica complet singur si nu s-a intamplat absolut nimic). Chestia cea mai ciudata ii ca NICIODATA nu mi s-a intamplat ceva supranatural pe cat de mic ar fi asa ca da, pot spune ca frica mea este neintemeiata. Dar ce sa ma fac ca sa scap de frica asta, mi-e frica sa nu fiu atacat de vreun demon sau diavol sau fantoma si alte ganduri din astea, dar repet, inca nu mi s-o intamplat nimic, si nu stiu cum sa scap de aceasta frica neintemeiata.

Am scris aici la exorcisme pentru ca nu stiam altundeva unde sa incadrez tema asta, ce mi-ati sfatui?
Reply With Quote