View Single Post
  #27  
Vechi 05.02.2008, 09:19:30
simona76 simona76 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2008
Mesaje: 61
Implicit

Va multumesc tuturor pentru opiniile si sfaturile voastre!
Permiteti-mi sa-mi spun si eu parerea.
Cred in Dumnezeu si in puterea Lui infinita si consider ca fiecare are un destin trasat de El. Daca nu te casatoresti inseamna ca asa a trebuit sa fie, asa a vrut Cel de Sus. Nu fac din asta un capat de tara si sunt sigura ca si cele care sunt mult mai in varsta si care nu s-au casatorit, nu fac din asta o tragedie.
Cineva la inceputul topicului punea intrebari de genul dar de ce sa ne casatorim, dar de ce sa avem copii ...etc. Zambesc nostalgic! Asa simt ca voi fi implinita 100%,..atunci cand voi simti mirosul pielii bebelusului meu,cand voi auzi ganguritul lui, zambetul sotului meu satisfacut de bebele nostru, privirea lui plina de iubire, afectiune pentru noi, o vorba calda, mangaiere blajina.
Va impartasesc un mic secret.Deseori ma visez intrand in biserica cu sotul meu si multumindu-i lui Dumnezeu ca ne-a ajutat sa ne intalnim...
Nu stiu daca ma intelegeti dar sunt sigura ca bunul Dumnezeu stie ce simt, doresc si ma intelege din plin.
Dar toate la timpul lor!!!
Nu asta era pb mea , ci nervii mei inexplicabili.Stresul zilnic pe care vad ca abia il pot duce. Asta e pb mea principala. Dar sunt sigura ca pana la urma totul va fi bine! Dumnezeu e mare si m-ati invatat multe dar cel mai mult mi*a placut... o fraza "magica" care functioneaza de minune:
<<Doamne Iisuse Hristose, fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa!>>

Va imbratisez din suflet si Bunul Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti!

Reply With Quote