View Single Post
  #72  
Vechi 18.03.2008, 22:23:19
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia

Problema mea cu tine este ca ti-ai schimbat brusc felul in care vezi lucrurile, ai devenit agresiv, violent, fara respect, nu pentru mine ca n-am nevoie, ci fata de lumea din jurul tau,pentru alte culturi, si ti-o spun pentru ca, in mare, te simpatizez ca altfel nu mi-ar pasa.
De ex. de ce o faci pe Mirela batjocoritoare? Eu m-as simti in al noualea cer daca cineva s-ar ruga pentru mine,... pentru singuratatea mea.

Masturbarea,da,de acord cu tine insa, din pacate, conform noilor "norme" promovate in scoli in EU si USA, ea este "necesara" si s-a "dovedit" ca practicata regulat duce la reducerea substantiala a criminalitatii juvenile.

Pe undeva cred ca este mai degraba o consecinta a hormonilor pompati in carne care au diverse efecte asupra organismului uman, de ex uite-te la gabaritul copiilor de azi, si nu vorbesc de grasime ci de inaltime.
Corpul banuiesc ca se straduieste consuma o parte in crestere insa pina la urma sperma se duce in creier lucru care duce la diferite afectiuni psihologice inclusiv criminale


Despre schimbari, uita-te în ograda proprie. Acum câteva luni îmi cereai informatii despre tradarea patriarhului Constantinopoleului care s-a întâlnit si a facut slujba comuna cu papa si acum zici ca catolicii nu sunt eretici.

Eu mi-am schimbat comportamentul, nu opiniile. Si mi l-am schimbat fiindca altfel nu puteam continua discutia, fiindca prin tactici viclene ale oamenilor lumesti ai cautat sa ma prezinti ca un nebun, asocial si astfel sa nu mai poata fi considerate afirmatiile mele ca având vreo importanta.

Nu exclud sa-mi schimb opiniile, am mai facut-o.

respect fata de religii nu am decât din punct de vedere cultural, daca nu sunt antihristice, asa cum e islamul. Apreciez arta pagâna greaca, arta egipteana etc dar nu pot aprecia arta islamica fiindca aceasta religie a fost creata de draci ca o reactie la crestinism, fundamentul ei este contracarea crestinismului. Si sincer, mi se pare foarte limitata si insipida arta islamica, chiar nu simt nici o atractie.

De ce am facut-o pe Mirela batjocoritoare? Pai ce crezi ca era asa-zisul îndemn la rugaciune decât o încercare de a ma pune în inferioritate?

Nu stiu daca esti sincer în ce spui, ca te-ai simti în al noulea cer, înclin sa cred ca continui sa viclenesti, poate nu complet constient. A te baga în viata unui om în felul acesta e deosebit de urât, dovedeste un suflet care a pierdut orice urma de umanitate, de principii, fie ca o face din rautate fie din convingere.

Stiu ca masturbarea e considerata normala si vina apartine medicilor, ei sunt cei fara de care organiyatiile religioase ar fi avut efect în lupta contra acestei nenorociri. Vad însa nu constientizezi ca un om care s-a masturbat nu mai poate dobândi curatia necesara decât prin ani de plâns. Pacatul aduce o nesimtire, omul ajunge sa vada pacatul doar sub aspectul efectelor în plan lumesc, trecator, nestiind ca a pierdut vesnicia fiindca îsi imagineaya ca vesnicia e o existenta care se desfaoara la nesfârsit în viitor, când de fapt e întoarcerea la Începutul începuturilor, Dumnezeu, lucru care necesita perfectiunea totala din punct de vedere al vieturii si puritatii propriei fiinte. Cum s+ar putea uni cu Dumnezeu un om care s-a masturbat?



Traditie, nu o lua ca batjocura, ci ca p

Nue o mana intinsa.
Poate nu intelegem pe deantregul ceea ce vrei sa spui. Eu, de exemplu, nu ma identific cu acele femei despre care vorbesti.
Dar sa te intreb: ai vazut sau auzit de barbati traumatizati de femei, ca eu am auzit.


Mâna aia întinsa e o prostie. De unde stii tu ce-mi doresc, ce-mi place sau cum vreau sa-mi traiesc viata?

Nu cred ca sunt traumatizati, cum am zis masturbatorii si-au pierdut umanitatea iar traume poate avea doar un om.
Reply With Quote