View Single Post
  #36  
Vechi 21.03.2008, 16:28:48
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daliapantelimon
Pe ce limba vorbesti frate, ca asta eu nu cred ca-i roaman si nici alt dialesct...mi se pare ca o fi limba "vsoviana"...pe care poate numai tu o pricepi.
Ca poate si analizele la sange si ecograful si n alte investigatii meidcale...ca si testele...sunt facute de neduhovnicesti si arata patimile, nu e e in om ca boala. Dumnezeu sa te luminezesi sa-ti dea sa intelegi...si ceea ce tu zici ca ai fi inteles, dar nici macar nu ai habar!
Draga delia, draga sora intru Hristos, poi in limba aia cu sh, shi cu tz, sh cu a` shi cu a^I , ca daca nu le scriu asha nu se intzelege, asha ca am zis sa scriu doar la sh shi la tz ca in celelate locuri se poate citi chiar daca nu se scrie... dar la sh shi tz e musai in opinia mea ca sa nu pierzi intzelesul chiar daca doare ca nu e scrisul cum ai vrea dumneata...

iar cu habar-ul itzi dau completa dreptate, ca deshi cred ca shtiu multe defapt n-am habar de nimic... ca pentru habar trebuie ascultare shi sa crezi ca nu stii dar pe toate sa le shtii cum s-au scris shi cum sau spus...

iar daca te iei dupa teste ca sa pui diagnostic la pacate atunci ai ajuns din lac in putz... ca doar bolile shi suferintzele nu sunt pentru pacatele parintzilor ci sunt date spre Mantuire shi spre folosul omului shi ca sa se vadeasca Puterea lui Dumnezeu...

deci draga delia... mai lasa-ma cu medicii tai... ca ea are nevoie de Medicul Sufletului... shi daca shi-a luat mashina, are bani din dansat, acum sufere saraca fiindca poate ca Dumnezeu i-a dat o mica durere ca ea sa-shi vina in fire... shi sa nu mai ranjeasca... deci nu de lipsa testelor sufera ea... iar daca itzi plac testele, apoi du-te dumneata shi vezi in functzie de ele cum sa te reglezi, dar devi tot sluga trupului iar Dumneul ne cere sa slujim Duhul iar trupul va deveni astfel shi el la inceput plin de durere shi nemultzumire iar apoi plin de viatza curata... ajungand bland ca o floricica.... iar atunci trimite Dumnezeu shi ingerashii s-o pazeasca shi s-o desavarsheasca...:)
Reply With Quote