View Single Post
  #12  
Vechi 11.09.2023, 23:48:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.189
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Cred și eu că începuse să devină mai „comunicativ”, mai „colaborativ”, mai ales după ce au făcut așa-zișii protestatari de după tragedia de la Colectiv cu câteva luni în urmă pe strada Mitropoliei. Înainte se ținea tare cu acei 86% de care vorbea „dumnealui” că ar fi „utilizabili” din punct de vedere politic. Și poate nu întîmplător în serile acelea de proteste de la Sibiu, inclusiv cu acele huiduieli vizavi de catedrala ortodoxă, a apărut așa-zisul „Părinte” Necula să vorbească la presă că „e nevoie de comunicare”. (Apropo, poate nu întîmplător Bănescu spunea despre modul de comunicare al Preafericitului atunci la tragedie, că ar fi comportat „niște greșeli de comunicare”.) Iar ulterior s-a văzut clar cum a eșuat referendumul pentru definirea familiei, asta doar așa spre exemplu.
Tot o ții tare cu referendumul pt familie, tu ce ai făcut ca să se împlinească cvorumul, că n-am văzut nimic decât critică ?

Iar la colectiv interpretarea a fost mult deplasată, de parcă a pus cineva din B.O.R. focul acolo cam așa se punea problema, majoritatea tinerilor de acolo erau majori, unii au simțit că nu e în regulă și au plecat la timp, deci orice de la înghesuială, la ușă și geamuri sudate trebuia să le ridice semne de întrebare sau măcar instinctul de conservare să lucreze.

Când te pui singur în situații de risc, înghesuială cu risc de călcare în picioare, e Patriarhul României de vină sau purtătorul de vorbe Costel Stoica ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 11.09.2023 at 23:51:22.
Reply With Quote