View Single Post
  #8  
Vechi 16.09.2023, 19:08:32
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 769
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu mă refeream la altceva, oameni care nu mai pot ieși din negura gândurilor, deși exterior privind e necredință, la interior e multă suferință, posibile traume , aceștia dacă nu schimbă paradigma se îmbolnăvesc poate și la alte organe și nu o duc bine.
Nu mai spun că și dacă te îmbolnăvești la creier, nu văd de ce ar fi de ignorat.
Pai vad ca vorbesti de altceva... Eu vorbeam de practica manifestarii si de ideea descrisa initial cum ca gandurile ar manifesta realitatea. Tu vad ca vorbesti de altceva, ce pot sa spun? Doamne miluieste-ne si ai grija de noi!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Un exemplu auzit de mine: o prietena mi-a zis ca ea vrea sa fie cu un baiat. Asa ca, in mintea ei, ea "manifesta" acest fapt ca deja intamplat, gandindu-se ca baiatul ala o iubeste si e cu ea. Facand acestea, imi explica ea, "manifesta" realitatea pe care o vrea sa se intample si astfel se va intampla. Mentionez ca aceasta prietena este credincioasa cu duhovnic! Bineinteles, ii ascundea aceste lucruri duhovnicului.
Mi se pare altceva aici, e o dorință pe care și-o pune fata și acționează într-o direcție
Nu era nicio actiune. Deloc, nici contact telefonic. Doar "manifestare". Despre asta vorbesc.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote