View Single Post
  #30  
Vechi 29.12.2023, 20:49:48
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 793
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Păi dacă nu e nicio sancțiune nu e obligatoriu, deci 99% vor refuza probabil, sunt țări catolice ultra conservatoare precum Polonia, poate chiar și Croația unde clerul ar fi linșat de populație în diferite zone.
Tu mereu vii cu statistici de-ale tale si daca-ti dau informatii contrare imi zici ca nu le crezi. 41% din polonezi sunt pentru casatoriile homosexuale, lasa-ma cu povestile astea despre marele ultra conservatorism polonez. Mai ai sa-mi spui ca-s fascisti si nazisti si "far right". E o diferenta intre "brandul" polonez si realitatea de acolo.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Doi pe ce bază se vor oficia e vreun act care reiese da la papă sau conclav ?
Eu am vazut asta unde zice:

Citat:
31. Within the horizon outlined here appears the possibility of blessings for couples in irregular situations and for couples of the same sex, the form of which should not be fixed ritually by ecclesial authorities to avoid producing confusion with the blessing proper to the Sacrament of Marriage.
Daca tie ti se par normal astea sau nu-ti pasa, e treaba ta, dar astea-s invataturi gresite si trebuie tinute la mare distanta.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote