View Single Post
  #28  
Vechi 08.01.2024, 15:27:31
LoverOfJesus95 LoverOfJesus95 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2024
Mesaje: 87
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Fratii de Credinta!!!
Iosif infiase si formase o micro sinagoga din familia lui.
Iosif si Maria erau feciorelnici!
La fel si Iisus si sf. prooroc Ioan Botezatorul.

Acolo e scris asa lasand loc de buna ziua ca sa nu puna vreun textualist ca tine pe spatele oamenilor prin texte Bivlice o silnicie anti conceptionala ca sa desfinteze unii ca tine foarte inchizitoriali taina cununiei si casatoria fireasca dintre un barvat si o femeie.

Nu trebuie nicidecum inteles din text ca preasfanta Maria pururea fecioara sau dreptul Iosif ar fi avut copii. Odata ce Iisus a intrat in familia lor, ei n-au mai intretinut relatii sexuale niciodata pentru ca e pacat si necuratie mai ales ca erau doar logoditi si nu doreau sa impieteze prin ceva pe micutul Iisus care avea o sfanta misiune de la Tatal pe pamant.

Da` tu chiar nu-ti dai seama?
Inseamna ca esti erectic si precis nici cruce nu-ti mai faci cand te inchini.
Tu esti fumat, adica cand Dumnezeu spune frate si Sora de fapt nu se refera la frate si sora?
il faci pe Dumnezeu si pe Cuvantul Sau mincinosi?

Luca 8:19-21
19Mama și frații lui Isus au venit la El, dar nu puteau să-I vorbească din pricina norodului.
20Cineva I-a spus: Mama Ta și frații Tăi stau afară și vor să Te vadă.
21Dar El, drept răspuns, a zis: Mama Mea și frații Mei sunt cei ce ascultă Cuvântul lui Dumnezeu și-l împlinesc.

Ioan 7:3 "Frații Lui I-au zis: Pleacă de aici și du-Te în Iudeea, ca să vadă și ucenicii Tăi lucrările pe care le faci."

Iisus nicaieri nu o numeste pe Maria macar mama, mereu ii se adreseaza cu femeie, pt ca e si normal nefiind din lumea aceasta ci din ceruri, cum i ar putea spune mama

Ioan 2:3 "Când s-a isprăvit vinul, mama lui Isus I-a zis: Nu mai au vin."
Ioan 2:4 "Isus i-a răspuns: Femeie , ce am a face Eu cu tine? Nu Mi-a venit încă ceasul ."

Last edited by LoverOfJesus95; 08.01.2024 at 15:34:15.
Reply With Quote