View Single Post
  #5  
Vechi 10.01.2024, 00:19:21
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.195
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
A fost mama mea sa ia aghiazma de acolo, eu asteptam sa iau de la mine de la biserica, dar cand mi-a spus ca a luat deja de acolo, nu am mai luat de la mine din biserica din cartier. Cand a adus de acolo de la Teodosie, am gustat apa dimineata a doua zi, si sincer, am ramas de prost gust. Apa avea gust de canalizare....
Când luăm apă sfințită, ideal ar fi să fie transportată într-un recipient curat, de preferabil de sticlă curată și tratată termic ,nu pet.
Dacă în recipient rămâne chiar și puțină murdărie strică apa sfințită.

Doi la mână, nu știu dacă a pus ÎPS Teodosie mâna în acel vas, eu vreau să iau dintr-un vas în care a pus Înalt Prea Sfinția Sa întreită invocare a Duhului Sfânt peste apă.

Am văzut că s-a întors Iordanul înapoi când a făcut ÎPS Teodosie o slujbă acolo

https://www.youtube.com/watch?v=7ecIWWlyMp8

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Credeti ca un duhovnic care face pacate grele: coruptie, pedofilie, sodomie, alcoolist, Dumnezeu mai trimite har la slujbele lui (intrebare generala legata de toti preotii)? Sau un duhovnic care e smerit, curat cu duhul are sanse sa trimita Dumnezeu Harul sau mai mult?
ÎPS Teodosie nu are păcatele cu care a fost maculat de un preot din Arhiepiscopia Bucureștilor, parcă părintele Ioan Buga care-i purta pică de când Teodosie era acolo arhiereu chemat de P.F. Teoctist la slujire.

Nu cred presa când zice de Teodosie că ar avea păcate grele.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Intreb ca poate ma insel, si teoria mea ar putea fi falsa, dar ce am simtit la gust la apa aceea m-a determinat sa imi confirme teoria despre Teodosie.
Apa se poate strica și de la necredința noastră.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote