View Single Post
  #98  
Vechi 29.01.2024, 21:39:10
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
De abia acum inteleg de ce Inspectoratul scolar a decis sa nu expuna elevii de liceu la aceste prezentari, care, avind in vedere programa scolara actuala, nu sunt potrivite nivelului lor cultural modest de intelegere. Copiii nu ar avea cunostintele necesare pentru a putea relationa cu prezentatorii.
Sunt elevi de liceu, adică își pot lua permisul de conducere prin clasa a 12-a dar nu pot interacționa cu niște prezentatori, nu știm care era conținutul, nu mai spun ce păcate se fac până la vârsta aceea.

Mie nu mi se pare ceva grav, dacă stai la un nivel slab cultural, niciodată nu o să-ți deschizi orizontul, mediocritatea nu e o scuză.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Personal cred ca decizia lor de mai sus este tangenta cu politica.
100% e, directorii de școli sunt la butoniera psd sau pnl, că sunt numiri de către politic și asta distruge autonomia școlară.

Într-o epocă a libertății nu ar trebui să existe pudibonderii legate de istoria României.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Nu ma intelege grasit, eu unul sunt PENTRU asemenea miniconferinte de intarire a demnitatii nationale a elevilor si as fi foarte curios sa vad ce contin si in ce format sunt livrate copiiilor deoarece, stim cu totii ca trebuie sa le faci atractive. Mintile lor, din pacate sunt facute muci!...
Am înțeles păi prelegerile sunt de genul discuție deschisă, probabil că și Dan Puric ar fi periculos să le vorbească liceenilor după unii.

Noi care înțelegem miza trebuie să ne facem treaba la vot, căci numai asta îi mai alungă pe acești samavolnici ai zilei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.01.2024 at 21:42:35.
Reply With Quote