View Single Post
  #33  
Vechi 31.01.2024, 12:12:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.316
Implicit

Psalmul parerii,

Am o parere, un adevar neintreg,
Nu-mi pasa si vreau sa fiu orb si sa cred ca e tot adevarul in parerea mea,
Deci e clar ca mint ceva, insa ma flatez, ma incant, ma bucur ca-s laudat pentru parerea mea,
Sunt gata sa ma cert cu oricine ca sa fortzez pe oricine la parerea mea,
O cred dreapta, adevarata, infailibila, perfecta, de acceptat si de dorit adica de urmat,
Defapt nu vreau sa vad si sa cred ca practic e o tradare, o erectica placere,
Nu vreau sa vad si sa cred ca mai marii fura, mint, inseala, pacalesc, tzapuiesc si manipuleaza, ucid, hulesc, tarasc fraierii in iad,
Nu vreau sa vad ca mai marii nu fac altceva decat ca isi urmaresc interesele (egoiste),
Nu vreau sa vad si nu vreau sa cred ca ma lupt cu morile de vant, ca ma maresc, ma gonflez, ma ingamf, ma grozavesc, ma mandresc, ma cred mai mare si mai tare ca oricine inoculandu-mi vrajeala de agarici, de popa ostenit, de calungare terorist, urand ca sa ”eliberez”, lovind ca sa ”mantuiesc”, slujind pana la sacrificiu pentru o varianta imbunatatzita a sistemului utopic, neo-matrixul mortilor, neo-matrixul patimilor, neo-matrixul rautatii umanoide,
Nu pricep nicicum ca liberarea se poate face fara lupte, batai, revolte, revolutzii, razboaie, distrugeri sau santaje emotionale (frici, pofte, placeri dorinte, pisme, tristeti, depresii, deznadejdi, disperari, crize, panici,...) ci prin simple lepadari, plecari, uitari, lasari in urma, fara auto-indreptatiri patimashe, fara beroisme in desert. Te umilesti si te smeresti nu k prostul sau k lumea ci ca sa crezi si sa mergi.

Asa ca mi-am luat un pistol cu apa, poate mai adaug niste picaturi de apa sfintita si o sa ies la lupta de atac si aparare pentru parerea mea. Nu stiu daca-i buna sau rea insa e parerea mea si pretind respect pentru ea si cine nu-mi acorda respect il stropesc de nu se vede, pentru ca nu mai merge asa, sa ne toooot dam rotunzi sau cubici cand defapt suntem pro pacat ca niste serpi cameleonici mascati bagati in multipersoane impamantenite, inmalastinizate, mocirlite, intinate, apa si pamant autohton, demonizate, contzinute in alti serpi pro pacat ca sa inghitim pe interior suflete vrand sa le facem serpisori pro pacat.

Ajunge cu scandalul pro ”sfintenie”!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 31.01.2024 at 12:18:24.
Reply With Quote