View Single Post
  #6  
Vechi 19.02.2024, 11:28:38
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 302
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu am văzut niciun anunț oficial din partea AUR-ului că va susține candidatura - lui Puric, unde s-a promis că trebuie să fie desemnat oficial ?

Nu așa se numește o candidatură pe promisiuni, la niciun partid sau organizație, e o minciună din start că i s-a promis dacă subiectul nici nu a fost dezbătut cu filialele.

Poate Puric s-a grăbit să anunțe candidatura ca să atragă atenția presei asupra AUR și să fie o strategie de imagine
Opinia mea este că Puric pur și simplu a fost „fraierit” de unii din interiorul AUR. De altfel Puric a și avut o reacție acidă ulterior, menționând că el nu se lasă măsurat, testat, că „un puric sare de colo colo”, ceea ce a fost, opinia mea, un avertisment clar, dat în stilul său de umor, către „AURiferi”. Este o greșeală enormă din partea lui Puric Dan, însă nu este exclus la o vreme să „întoarcă armele” împotriva escrocilor politici de AUR.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
E clar însă că balanța e dezechilibrată și George Simion are activul cel mai mare de partid de partea lui, dar ceilalți care vor intra în cursă ar putea fi demnitari sau miniștri și oameni din administrație, deci nici ei nu ar pierde pe termen lung.
Pentru mine nu este o surpriză faptul că Simion încearcă din nou să „paraziteze”, să „căpușeze” imaginea unor oameni considerați personalități; se știe că Diaconu a mai fost folosit, deși eu nu l-am văzut în perioada 2019-2020, chiar dacă el pretindea subtil la tv că AUR ar fi intrat în parlament „pe barba lui”.

Deci acum înțelegem că ar fi vorba și despre niște „remunerări” pentru cei care ar accepta rolul nedeconspirat de „saci de box” sau „sparing partneri” ai lui Gică „Panaramă”. Oricum am observat că tot mai multă lume, deja se vehiculează și pe la tv, își dă seama de tacticile șarlatane folosite de Simion și de AUR, de permanenta „operă de căpușare” a unor valori, principii sau personalități prin care s-a „remarcat” șarlatanul politic Simion de-a lungul întregii sale „activități” „civico-politice”.

„George Simion își adună niște personalități pentru a îi folosi în campanie, pentru a își face el campanie ...”
Reply With Quote