View Single Post
  #6  
Vechi 26.02.2024, 20:51:14
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.135
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Sunt un barbat de 35 ani si dupa ce m-am rupt de zona natala si am mers la studii in capitala, am fost nevoit sa ma mut cu jobul in orasul natal pentru ca nu mai plateam chirie si eram platit mai bine. Am facut o facultate grea, am pierdut vreo 10 ani din viata si multi bani cu studiile si cu formarea profesionala in sine. Abia pe la 29 ani am reusit sa ma stabilizez putin financiar si sa incep sa ma dedic carierei.
De fapt erai un singuratic dinaintea facultății, altfel ai fi menționat din start că aveai o relație înainte să mergi la București.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Acum, datorita valului de pandemie-razboi-criza economica curenta, cariera mea oarecum a esuat pentru ca nu prea se mai castiga in domeniul meu, nefiind ceva bugetar sau cu salariu fix.
Boss, dacă nu vine un partid de tipul AUR care să mai rărească din instituțiile bugetofage, noi ăștia din mediul privat o să tot fim zdrobiți de nesimțirea oamenilor alunecoși puși la adăpost în poziții călduțe.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Culmea, personal eram in timpul liber mai mult decat ocupat cu activitati sportive individuale pentru a face fata stresului. In felul asta am reusit sa ma mentin sa nu o iau razna.
Asta e ceva pozitiv.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Apoi venind timpul dedicat carierei, m-am aflat intors acasa intr-un oras manelizat, neschimbat, exact asa cum l-am lasat.
Adică în Argeș ?

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Ma voi afla singur printre straini si cel mai probabil nu voi putea gasi nici acolo o persoana compatibila pentru a putea intemeia o familie, pentru ca ei sunt intre ei, iar romanii in general pleaca cuplati. Eu ma voi afla din nou centrat cu cariera, cu invatarea limbii si integrarea intr-o cultura diferita.
Deja pui răul înainte.
Știu români care și-au întâlnit în diaspora jumătatea, unii români care s-au însurat cu femei străine, acolo singura chestie e că femeile își câștigă singure pâinea și nu urmăresc neapărat să fie ținute în puf, ca niște putori ordinare care și de durerile nașterii fug.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
In opinia mea (semi-autista ar spune unii) romanii se cupleaza strict dupa urmatoarele standarde:
- se gaseste perechea printre prieteni ca si cunostinte comune, ca sa se poata interesa de tine mai intai sa stie cu cine iese la prima intalnire
- retele sociale facebook/instagram, se initiaza comunicarea dupa anumite criterii de selectie, o femeie in general triaza sute de barbati inainte de a scrie primul mesaj, dupa criterii gen daca are poze cu prieteni ca sa nu fie unul ciudat care o izoleaza, daca are poze cu plimbari in lume ca sa fie sigura ca va fi plimbata la randul ei, daca are poze cu alte femei ca sa stie ca nu e un prostalau singur sau lipsit de experienta, daca are specificat jobul, ca sa fie sigura daca poate fi intretinuta
Depinde de la om la om, totuși majoritatea sunt judecăți superficiale, nu toate femeile sunt întreținute.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
- ultima metoda ramane in offline, in mod traditional de a intalni pe strada, in parcuri etc. am incercat si m-am aflat in situatia in care desi eram prezent acolo, am incercat sa fac conversatie, in general am fost ignorat, dar cand am simtit cu cineva o conexiune reciproca, mi s-a cerut imediat profil online ca sa ma prezint si cand spun ca nu am si nu particip la asa ceva, domnisoarele fac niste ochi mari si pur si simplu le piere zambetul de pe fata si se indeparteaza de parca ai fi vreun violator. astea sunt timpurile...
Fiindcă femeia nu te simte ca pe un om capabil să îi bulverseze traiectoria vieții ei și să o scoată din confortul ei, de aceea vorbești și nu te aude.
Când o să ai capacitatea să aprinzi în ea instinctul ei matern, abia atunci o să faci progrese, dar pt asta trebuie să fii sigur pe tine.

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Eu stau mult in casa, nu am timp sa merg sa ma cert cu nimeni etc.
Mărește-ți cercul social, extinde raza de căutare.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote