View Single Post
  #40  
Vechi 01.03.2024, 09:40:48
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
Exact asa am gandit eu pana pe la 34 de ani. E o mentalitate mai usor de tolerat si acceptat cand treci prin viata. Asta pana realizezi ca te apuca 40 si timpul trece parca mai repede. Apoi, nici nu vreau sa ma gandesc acum ce inseamna sa fii burlac la 50 de ani sa ajungi sa te uiti in urma cu regret, facandu-ti planuri cum sa-ti vinzi apartamentul ca sa stai in chirie+trai sub forma de pensie pana mori ca sa nu ajunga munca ta la primarie. E cam trist.

Pana in prezent nu s-a acumulat starea de regret, ca nu am fost constient. Am fost cazut in delasare. E ca un demon cand nu-ti pasa sau nu te straduiesti suficient. Ca toti demonii, de multe ori nu esti constient de ei. In fine, dupa topicul asta, am sa incerc mai tare si variante alternative.
Poți să găsești în alte anturaje, dar sa fie bune anturajele. Eu sunt cu muzica și am comunități de muzica , unde întâlnesc persoane fel de fel. Nu caut in biserici jumătate.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote