View Single Post
  #94  
Vechi 06.03.2024, 14:18:29
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.213
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Despre Simion am mai spus că sînt oameni avizați inclusiv din AUR care spun că el „este cu Netanyahu”, acest fapt având însă probabil niște semnificații mai adînci decât ar părea la prima vedere; inclusiv oameni din presă sau relaționați în zona serviciilor secrete vorbesc despre cum a „bătut palma” Simion cu Netanyahu, de altfel s-a văzut în acea emisiune de la Ciutacu în ce grad de slugărnicie și milogeală s-a scoborît Gică „Panaramă”.
Și care ar fi acei oameni din AUR care susțin asta, tu am impresia că mai puțin și zici că Simion îl aduce pe antihrist în RO.

Nu cumva institutele astea de tip Elie Wiesel și legea aceea care condamnă pe oricine citează din autori interbelici care au avut legătură chiar și episodic cu ML, sunt împuternicite de PNL ?

Nu cumva PD-L l-a pus prim-ministru pe Mihai Răzvan Ungureanu un etnic din neamul lui David care a trădat interesele românilor în afacerea moștenirii lui Emanoil Gojdu și se răsfăța cu delicatese de lux pe banii românilor ?

Nu cumva PNL-PSD ne-au băgat materie obligatorie istoria holocaustului, nu te-am văzut să iei atitudine, dar faci insinuări și proiecții nerușinate asupra singurului partid capabil să formeze opoziția la dictatura Partidului Unic.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Nu sînt din nicio clientelă, însă nu pot să nu observ că mata ai impresia că cineva trebuie neapărat să fie, să facă parte dintr-o clientelă, că nu există (între români) decât interese private, clientelare, „neofeudale”; eu vorbesc în spiritul apărării intereselor ortodoxe și naționale românești, pentru mine ceilalți oameni în general și ortodocșii români în special nu sînt, spre deosebire de abordările în dese rînduri ale unor personaje sinistre de tipul tovarășilor Simion, STREZA (Liviu) de exemplu, [u]niște „mijloace”, niște „mărfuri”, niște „subiecți tranzacționabili
Hai lasă-ne tu că înțeleg, nu te-am văzut niciodată să dai visceral în PSD și PNL, Iohannis e import din afara PNL, e clar că ții cu alianța asta dar dându-ți seama că sunt niște partide ticăloase pt România, care vor face foarte mult rău, nu îndrăznești să faci campanie pozitivă pt ei, ci faci indirect încercând să semeni ură împotriva lui George Simion.

Tu dai în opoziție ca un om ticălos, în loc să dai în putere care abuzează de pârghiile instituționale și de banii strânși de la români.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 06.03.2024 at 14:20:33.
Reply With Quote