View Single Post
  #8  
Vechi 11.03.2024, 23:14:21
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.099
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Lucrurile sînt destul de clare...!
Simion este pro-avort, doar că așa mai pe ocolite, după o „ocolire” numită „decizie informată”, dar care decizie poate fi totuși, așa „informată” cum ar fi, pentru „procedeul” avortului. („Procedeul”...)

(Bineînțeles că mai nou Simion încearcă să îmbrace poziția lui pro-avort în condiție de „decizie informată” în tot felul de povestioare și palavre „ideologice”
Astea-s palavre ideologice când toate guvernele pro-life obligă femeia să vadă semnele vitale ale fătului și multe au probleme de conștiință și dau înapoi.

Ce ai vrea tu să dea un decret precum Ceaușescu, în care să bage la pușcărie ginecologii și gravidele sau să le târască prin procese penale.

Câte partide conservatoare cu șanse de peste 10%, din toată Europa au în programul de guvernare ce susții tu interzicerea avortului, aud ?
Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În cazul lui Simion este o chestiune nesurprinzătoare, această șarlatanie, acest iluzionism, această prefăcătorie de a încerca să pară altceva decât este, astea la el sînt modus vivendi și forma mentis. Nu mă mir că și în acest subiect a venit cu tot felul de povestioare în acel filmuleț la care ai dat link. Eu mă îndoiesc tot mai tare că acest personaj sinistru, această caricatură pestilențială poate să nu mintă, să nu înșele, să nu mîrșăvească, pentru că încep să cred că la el deja mîrșăvia este un fel de a doua natură, i-a „intrat în sânge” cum se mai zice, i-a devenit nu doar obicei, habitus, ci un fel de a doua natură, la el „alba-neagra” e modus vivendi.)
Tu-l confunzi pe el cu modul de lucru al pesedismului care de 34 de ani minte, înșeală, jefuiește siluiește această țară și i se cântă și osanale televizate cum i se cântau lui Ion Iliescu ateul de Soborul Sfântului Ioan Botezătorul.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote