View Single Post
  #72  
Vechi 25.03.2024, 20:39:57
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.092
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Din cate imi aduc aminte si tu aveai conceptii care tineau de ecumenism, nu stiu daca ma insel. Un user care avea cocneptii ortodox era Palama, care mi-a si tinut partea de cateva ori.
I-auzi acuma sunt și ecumenist, nu știam, după eticheta de putinist, legionar, acuma și asta de ecumenist.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
E limpede ca tu ai o parere negativa despre cei ca Halep, despre care aproape toti au o parere pozitiva,
Majoritatea lingăilor ei au sărit împotriva ei când a fost prinsă cu substanța.


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
in timp ce ai o parere pozitiva despre unii ca Putin
Eu am o părere neutră despre Putin, constat că omul merge pe doctrina refacerii sferei de influențe a urss și-și consolidează alianța economică BRICS.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
, chiar Simion, despre care aproape toti au o parere negativa, ca sunt agresivi. Iar cand eu iti spun acest adevar tu esti deranjat.
Despre Simion nu au aproape toți o părere negativă, are 25% în sondaje în condițiile în care s-a dat cu căcat în el de la progresiți prin Bot, la băsiști papahagi, bănescu et co, la Șoșoacă și la cine vrei și nu vrei.

I s-a demonizat intenționat imaginea ca să nu amenințe mafiile PSD-PNL-USR și clica lor de interese care fură orașele, vezi cum jefuiește USR Timișoara sau Sectorul 1 sau alte zone unde și-au întins acțiunea parazită, ce cheltuieli deșențate fac pe afișe, corturi și alte materiale promoționale, toate din banii unui buget tot mai mărit.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cred ca iar vorbesti despre lucruri pe care nu le stii prea bine. Tu nu stii ce anume a luat Halep si despre ce e vorba, dar ai dat deja verdictul. Halep nu a luat adjuvant sau tratament minune, ci un supliment obisnuit, recomandat de echipa lui Muratoglou.
Faptul că a luat anumite substanțe minune nu arată decât disperare de a reveni, de a-și capacita artificial fizicul.
Nici ce a luat Șarapova nu era considerat dopaj în 1995, în 2001, abia după 2010, nu înseamnă că o substanță care azi e la limită, mâine nu va fi dopping.

Tocmai asta a distrus frumusețea competiției și bucuria de a reveni.

Observ că și David Popovici ia suplimente dar nu e prins cu nimic, nici măcar cu o urmă.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Daca nu stii, Wozniacki s-a intors pe teren, desi are 2 copii.
Nu am văzut-o disperată să revină, sau să recurgă la orice.


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am aratat acest lucru la subiectul cu razboiul, aproape tot ce sustii la acest subiect sunt neadevaruri ale propagandei rusesti. Si aici ii consideri victime pe agresori, adica pe rusi si agresori pe ucraineni, adica pe vrictime.
Mai degrabă care sunt neadevărurile, nu e adevărat că Donbasul era terorizat de guvernul de la Kiev cu bombardamente de la Avdiivka, că 6 milioane de locuitori erau ținuți în amenințare pt că în virtutea autodeterminării au vrut să se rupă ca și Crimeea ?

Nu e adevărat că Ucraina a fost favorizată de toți dictatorii în afară de Stalin ?

Nu e adevărat că niciodată în istorie n-a fost atât de mare ca în perioada 1990-2014 ?

Ce e propagandă aici, tu repeți propaganda care vrea să ne arunce carne de tun la ruși, cum au pățit-o cei de la Getica, se lăudau pe facebook că sunt haiduci în pădurile Bolgorodului și o parte au sfârșit urât, nici nu li s-au strâns cadavrele.

Nu vezi că suntem aproape să fim aruncați într-un război pt a apăra o sferă de influență care distruge familia, promovează homosexualitatea, desfrâul, adulterul, divorțul, swingingul, taxele aberante pe gaz și energie, distrugerea autonomiei personale prin interzicerea mașinilor cu motor diesel, astea sunt valorile establishmentului vestic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.03.2024 at 20:42:59.
Reply With Quote