View Single Post
  #119  
Vechi 16.05.2024, 12:19:45
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest
George Simion în municipiul Cluj-Napoca, la muzeul etnografic :
https://youtu.be/sPcGmuNzFk8?t=1581
Nu am putut să nu remarc că, în ciuda faptului că mi-am dat seama că Georgică face panaramă și este el însuși o „panaramă”, de vreo câteva săptămâni acest măscărici a început să facă panarame la modul cel mai explicit, cu măști, cu „teatru” stradal, și din nefericire nu putea să nu își „țină rangul” și să nu paraziteze figuri simbolice din istoria românilor, mai nou terfelindu-le, în moduri dintre cele mai abjecte, memoria unora ca Vlad Țepeș și în special a marelui voievod Mihai Viteazul.

O altă chestie observată, Simion a început să „răcnească” pe la „lansările” și adunăturile AURiste, că ei sînt de luni de zile încoace tot în „lansări”, probabil vrând să transmită „forță”, „putere”, „determinare” în ochii celorlalți, deși răcnetele lui nu doar că sînt penibile, dar sînt clar false, făcute doar „pentru că trebuie”, nefiind nimic autentic în ele și urmărind doar ca ulterior să distrugă cât mai mult din această Țară și din această Nație și evident să își ducă promisiunile trădătoare, de-a dreptul criminale din perspectiva securității naționale, la îndeplinire.

Să fie oare acestea „răcnetele de lebădă” în „politică” ale lui Georgică „Panaramă” Simion?
Reply With Quote