View Single Post
  #7  
Vechi 08.07.2008, 21:27:39
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de simi
pana a acum 11 luni cand au inceput problemele in viata mea nu credeam ca viata este o cruce, ca nu este a noastra viata si ca este a domnului ,ca mi se poate rasturna viata,sau ca sant o pacatoasa ,ci credeam ca sant un om bun ,ca muncesc,ca incerc cu toate puterile sa nu fac rau la nimeni etc,dar acum imi dau seama ca de fapt ma mandream cu mine si ca sant la fel de pacatoasa ca toti oameni .sant casatorita am doi copi de 5 si 9 ani am o firma a mea o casa si nu mia lipsit nimic niciodata asta nu inseamna ca am avut to dar si muncesc de luni pana sambata de 8 ani si cu toate astea casnicia mea nu e perfecta ,firma nu mai merge ,datorii sau acumulat ffff multe ,nici cu sanatatea nu mie chiar bine etc etc si asta de 11 luni cand parca o furtuna sa dezlantuit in viata mea.singurul de care mam agatat a fost dumnezeu.am contientizat aproape imediat ca nimic nu e intamplator ca am multe greseli si pacate si ca merit incercarile la care el ma supune.pai ma duceam in casa lui crezand ca sant o buna crestina si un om bun si cine mai e ca mine si EL bunel dumnezeu binenteles ca ma incercat nu?daca vi in casa domnuluisi vrei sa traiest iubind pe dumnezeu si sa fi un bun crestin atunci eu una nu aveam cum sa fiu lasata asa cu convingerile mele nesanatoase si sa nu fiu incercata.acum lupt zi de zi inca mai am multe de rezolvat la mine dar stiu ca dumnezeu ma iubeste si vrea sa ma puna pe drumul bun si eu inca invat sa ma rog lui sai cer sa ma ajute sa ma ocroteasca sa ma miluiasca.am duhovnic si imi este alaturi in acesta perioda grea din viata mea ma sprijina se roaga pentru mine ma invata ce sa fac ma incurajeaza si tote rugamintile mele si rugaciunile duhovnicului meu sant auzite de bunul dumnezeu si maica lui fecioara maria si eu simt asta si cu toate astea inca am perioade de deznadejde de mehnire de tristete si stiu ca nu e bine dar ma lupt .acum stiu ca sant o mare pacatosa dar ca dumnezeu ma iubeste si ma indruma dar ca eu trebuie sa lupt.daca ma puteti ajuta cu sfaturi va multumesc am nevoie fiindca nu mi este usor acum citesc despre sf efrem cel nou si ma rog lui ca si maici domnului si sf mina .
Imi pare rau ca aveti probleme.Cu totii avem;de multe ori ma simt si eu descurajat,insa incerc sa nu cedez.Eu ma impartasesc in fiecare duminica si srbatoare,si uit tot ce mi s-a intamplat rau pana atunci.Parca nu s-a intmplat nimic.Rad si eu cand ma gandesc cat de descumpanit eram.Oricum,incercati sa vorbiti cu Domnul in rugaciune,in orice moment va simtiti descumpanita,strigati la Domnul.Spune-ti0i exact ce va doare,cu sinceritate.Domnul nu se rusineaza de nici o problema a noastra,oricat ar parea ea de delicata.Veti vedea ca nici un strigat de ajutor nu ramane fara raspuns.Apoi aceti pe Maica Domnului,atatia Sfinti,care daca ar putea ar mai muri odata pentru noi.Vorbiti cu ei ca si cu niste prieteni,cu sinceritate,si veti primi imediat raspuns si ajutor.Orice icoana este poarta catre Cer,este facatoare de minuni.Ingenunchiati in fata ei si spune-ti -va necazul.Veti primi imediat alinare si raspuns.Nuami sa aveti credinta,cat un graunte de mustar.
Doamne ajuta!
Reply With Quote